Abluca
http://abluca.anatolianrock.com
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 
2003 yılında bir gazla kurulan AblucA, müziğe sıfırdan başlayan çocukluk arkadaşları Mert, Umut ve Ferhat'ın daha önce çeşitli gruplarda çalışmış olan Ümit'in çok sıkı çalışmaları ve gayretleri ile gerçekleştirilmiştir. AblucA'yı diğer gruplardan ayıran en önemli özelliklerden biri grup elemanlarının çok eski ve sıkı arkadaşlığıdır. Kendi imkanlarını zorlayarak bir stüdyo, müzik aletleri, tesisat ve hiç eksik olmayan destekçileri ile kendinden emin yollarına devam etmektedir.
Adı "kuşatmak" anlamına gelen AblukA adını, ingilizce ile dalga geçmek ve bu kendimizi yabancılaştırmaya çalışmaya dikkat çekmek için AblucA olarak yazılması düşünülmüştür.
Grup bu süre zarfında 30'u aşkın konser ve bi okadar canlı müzik organizasyonlarında sahne almıştır. Sahne için hazırladıkları repertuarın dışında kendi şarkılarını hazırlamış ve iki demo halinde kalitesiz bir kayıt ile hücum olarak kaydedilmiştir. Şu anda sitede olan şarkılar dahil yeni şarkıları tekrardan en kısa süre içinde kaliteli ve şarkı yapısında yapılacak yeni düzenlemelerle sitemizde yayınlanacaktır. İlginiz için çok sağolun.

Ümit ŞAFAK